Młodzi Węgrzy Online

Autor: 
Autorzy węgierscy
Dostępność: 
Dostępna
Cena: 
15,00 zł

Węgierski dramat o współczesnej młodzieży rekomendowany przez Węgierski Instytut Kultury w Warszawie i Instytut Językoznawstwa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu

Opublikowane w niniejszej antologii sztuki trzech uznanych autorów węgierskich są literackim rarytasem skierowanym przede wszystkim do młodych czytelników - odnoszą sukcesy w rodzimych teatrach, a Cyber Cyrano wystawiony został już w Niemczech.

Książka zawiera:

Wstęp Bogusława Bakuły Węgierski dramat o współczesnej młodzieży
Ákos Németh Sklep internetowy, przekład Miłosz Cybula, Jolanta Jarmołowicz
István Tasnádi Cyber Cyrano, przekład Sylwia Bogdańska, Jolanta Jarmołowicz
János Háy Most nad doliną, przekład Iga Nowak, Jolanta Jarmołowicz
Biogramy i zdjęcia autorów
 
isbn: 978-83-60699-21-8
oprawa półtwarda, kolorowa

Niewiele mamy okazji zapoznać się z młodymi Węgrami. Brak wspólnego języka, kulturowa odmienność i fakt, że w zasadzie nie istnieją wzajemne migracje, sprawiają, że lepiej znamy młodych Niemców, Anglików, a nawet Hiszpanów niż Węgrów - naszych historycznych bratanków.

Węgierscy autorzy przedstawiają to, co dzieje się z najmłodszym pokoleniem w dobie przyspieszenia cywilizacyjnego, inwazji nowych technologii i strategii przetrwania w grupie.

"Utwory te pokazują, jak trudny, drapieżny i bezwzględny jest dzisiejszy świat młodych ludzi i dzieci. Decyzje, które muszą podejmować lub przed którymi muszą się bronić, dotyczą podstawowych kwestii życiowych. Zastanawiająca jest samotność młodych, pustka obezwładniająca ich życie wewnętrzne, która skutkuje brakiem głębszych racji moralnych."

ze wstępu prof. Bogusława Bakuły