Tłumacze

Adamski, Paweł

Urodzony 54 lata temu we Wrocławiu, co dla postronnych nie ma większego znaczenia, ale dla mnie momentami zasadnicze. Wszystkie szkoły, włączając w to najwyższą teatralną, ukończyłem w tym mieście. Moje początki w zawodzie to teatr im. Norwida w Jeleniej Górze. Teraz pracuję pod dyrekcją Anny Augustynowicz w Teatrze Współczesnym w Szczecinie i dobrze mi z tym.

Amiel, Irit

Poetka, prozaiczka, tłumaczka. Urodziła się w Częstochowie w 1931 roku. Wojnę przeżyła w Polsce w częstochowskim getcie i na „aryjskich papierach” w Warszawie i w okolicznych wsiach. Opuściła Polskę w 1945 roku i nielegalną drogą (przez obozy dipisów w Niemczech, we Włoszech i na Cyprze) w 1947 roku dotarła do Palestyny.

Berlin, Aleksander

Psycholog, reżyser, tłumacz. Absolwent Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza i reżyserii w Szkole Filmowej w Łodzi. Założyciel Teatru Pantomimy przy Politechnice Gdańskiej, Polskiego Teatru w Kilonii i Teatru Scena Polska w Hamburgu. Reżyser wielu spektakli teatralnych, tłumacz dramatów (m.in.

Bikont, Karolina

Tłumaczka z jęz. niemieckiego - urodzona w 1975 we Wrocławiu; 1982 - 1989 uczęszczała do szkół w Berlinie (Zachodnim), w latach 1997 - 2000 studiowała na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu na wydziale germanistyki; współpracuje z Agencją Dramatu i Teatru "ADiT" jako tłumaczka i redaktorka.

Bikont, Piotr

Ur. 12 maja 1955 w Poznaniu polski reżyser, dziennikarz i publicysta; działacz opozycji w PRL; krytyk kulinarny, sporadycznie tłumacz. Ukończył studia na Wydziale Reżyserii PWSFiT. Następnie był członkiem redakcji „Tygodnika Mazowsze” (1982-1989). Pod koniec lat 80.

Birden, Rubi

Urodziła się w Warszawie w 1974 r., studiowała iberystykę i fotografię. Jest absolwentką kursu scenariuszowego „Pisanie na potrzeby TV”, brała udział w różnych warsztatach doszkalających. Tłumaczy z hiszpańskiego i angielskiego. Jest również autorką, pisze sztuki teatralne i scenariusze filmowe.