język polskijęzyk angielski

W międzyczasie

Autor
Tłumacz
Klubowicz, Marta
Obsada kobiet
Obsada mężczyzn
Czas akcji
Współczesność
Miejsce akcji
Ogród przed walącym się domem, szkolna klasa, na ulicy – przed katedrą, na wieży, na ulicy przed domem towarowym, w parku przed pomnikiem, w antykwariacie

Gatunek: Sztuka dla dzieci od lat 5

obsada:  główny bohater – uczeń szkoły podstawowej, jego rodzice i koledzy, nauczyciel, doktor, gadający pomnik poety.

Zezowatego Pana Wronę, Zabijacza Czasu Menelowicza, Doręczyciela Błyskoszprychego, Policjanta Kajdanka, Antykwariusza Kurzugórę może grać jeden aktor.

Synopsis: W Międzyczasie jest pełną dowcipu, magii i poezji opowieścią o przyjaźni dwojga dzieci. Maksowi nigdy nie wyrosły włosy, a Roma ma jedną nogę krótszą. Koledzy w szkole śmieją się z nich, a nauczyciel udaje, że tego nie zauważa. Bezbronni rodzice Maksa łożą na najdroższych lekarzy, a sami nie mają pieniędzy na remont walącego się domu. Doktor Nadęty, zapatrzony w „szkiełko i oko”, podważa fantastyczny świat, stworzony w wyobraźni Maksa. Maks miał dziadka, który wywarł na niego wielki wpływ, zaś zanim spotkał Romę jedynymi jego przyjaciółmi były wrony. Kiedy przychodzi magiczna godzina (tytułowe „w międzyczasie”), dzieci spotykają Zezowatego Pana Wronę, który opowiada im o pewnym dobrym i mądrym starszym panu, który mógłby im pomóc. Dzieci postanawiają go poszukać. Ścigani przez nauczyciela i szkolnych kolegów trafiają w końcu do Antykwariusza Kurzugóry, który okazuje się dziadkiem Maksa. Nie znajduje on rady ani na łysinę, ani na krótszą nogę. Maks i Roma mogą tylko rzucić czar na swoich dręczycieli. Odzyskują wiarę w siebie i wiedzą już, jak radzić sobie z ludźmi, którzy wyśmiewają się z ułomności innych.

Przesłaniem Freda Apke jest tolerancja dla inności. Dzieci i dorośli znajdą w sztuce sporo ciepła, humanizmu i humoru – nawet negatywne postaci są sympatyczne. Sztuka świetnie nadaje się na projekt dla niepełnosprawnych.

Formularz zamówienia sztuki

Zamawiana sztuka: W międzyczasie