Po chińsku do Ciebie mówie

Autor: 
Liebrecht, Savyon
Przekład: 
Sobelman, Michał
Gatunek: 
Dramat
Obsada kobiety: 
4
Obsada mężczyźni: 
1
Postacie: 
Mirele (15-18); Marta, matka Mirele (44); Abram (44), ojciec Mirele; Karola (41), siostra Marty; Miri (38); Szymon (36), agent nieruchomości

Sztuka Savyon Liebrecht, zgodne z sugestią zawartą w tytule, opowiada o niemożności porozumienia się – konflikcie między ocalałymi z Zagłady obsesyjnie powracającymi do przeszłości i tymi, którzy chcą o niej zapomnieć. 39-letnia Miri po 20-letniej nieobecności powraca do pustego domu rodziców, który zamierza sprzedać. Spotyka się tu z agentem nieruchomości, który okazuję się być sąsiadem z dzieciństwa. To niespodziewane spotkanie wywołuje wspomnienia rodzinnych wydarzeń, które rozegrały się w tym samym miejscu wiele lat wcześniej. Na scenę wkraczają duchy przeszłości: matka nieustannie opowiadająca o Żydach zmarłych w obozach zagłady, kochany ojciec, rozdarty miedzy przywiązaniem do żony a pożądaniem jej siostry, ciotka Karola usiłująca odciąć się od wojennej historii. Obserwując ich i siebie z dystansu, Miri staje się coraz bardziej świadoma własnego tragicznego życia.

Tłem społecznym dramatu jest izraelska rzeczywistość lat 60-tych i napięcia między grupami etnicznymi Żydów różnego pochodzenia. Sztukę wypełniają plastyczne postaci i głębokie dialogi, oddające psychologię bohaterów, w których powagę niewymuszonej zadumy łagodzi humor.

Formularz zamówienia sztuki
Proszę podać instytucję przy jakiej działa grupa.
Proszę podać nazwę uczelni oraz kierunek.

Zamawiana sztuka: Po chińsku do Ciebie mówie

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.