Opowieść o tym, jak godnie przeżyć życie…

Autor: 
Kaczorowski, Tomasz
Gatunek: 
Dla młodzieży
Szczegóły: 
"Opowieść o tym, jak godnie przeżyć życie..." zakwalifikowała się do półfinału Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej [2020]
Obsada kobiety: 
2
Obsada mężczyźni: 
3
Szczegóły obsady: 
5 osób (płeć do wyboru)

Pinokia znają wszyscy. Co się stanie, jeśli nagle Pinokio na scenie burzy całą historię? Co zrobić, gdy Pinokiów jest pięciu? Autor w całkiem odmienny sposób ukazuje znaną bajkę, zmieniając diametralnie perspektywę patrzenia na jej bohaterów. Proponuje nam grę, w której wszystko jest możliwe. Od początku rzeczywistość miesza się z teatrem.

Momentami nawet dorosły widz może mieć problem z rozróżnieniem, co jest „prawdą” (znaną z historii o Pinokiu). Czy Pinokio kłamie? A może wszyscy wokół? Autor daje realizatorom i widzom różne możliwości interpretacji i odczytania znaczeń. Za każdym razem może być to zupełnie inny spektakl.

Nie jest to przewidywalna historia, atrakcyjna tylko dla najmłodszych. Zasadne okaże się pytanie „Kim jest Pinokio?”, kiedy podążymy za proponowanymi regułami gry. Jest to rzecz o potrzebie szacunku, akceptacji i wrodzonym każdemu człowiekowi pragnieniu wolności. O tym, że nie żyjemy, aby dostosować się do oczekiwań innych, ale po to, by spełniać własne marzenia.

Może odkryjemy tu siebie z czasu dojrzewania i bycia poddawanym ciągłej presji? A może tylko włączymy się do gry i na każdym etapie opowieści, rzucając kością, zrozumiemy, kim może być dziś dorastający młody człowiek. I będziemy z nim empatyzować.

 

 

Formularz zamówienia sztuki
Proszę podać instytucję przy jakiej działa grupa.
Proszę podać nazwę uczelni oraz kierunek.

Zamawiana sztuka: Opowieść o tym, jak godnie przeżyć życie…

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.