Niedźwiedzisio

Autor: 
Prześluga, Malina
Gatunek: 
Dla dzieci
Szczegóły: 
sztuka dla najmłodszych widzów (3-4 lata)
Obsada kobiety: 
3
Obsada mężczyźni: 
9
Szczegóły obsady: 
do realizacji w planie żywym, lalkowym oraz mieszanym; w przypadku realizacji w teatrze formy może zostać zagrana w mniejszej obsadzie, np. przez czwórkę aktorów i lalki
Miejsce akcji: 
pokój dziecięcy, las
Prapremiera polska: 
25.03.2023, Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie, reż. Jacek Malinowski

Głównymi bohaterami sztuki tej są: potężny i groźny Niedźwiedź oraz mały i słodki Misio. Obaj odczuwają jednak pewien niedosyt i niezadowolenie z ról, jakie przyszło im odgrywać. Misio chciałby móc wyrwać się chociaż na chwilę z dziecięcego pokoiku, aby pobiegać po lesie, nauczyć się warczeć i budzić postrach wśród innych zwierząt. Niedźwiedź z kolei chciałby zaznać odrobiny ludzkiego ciepła i miłości, nie powodować swoim wejściem przerażenia i nauczyć się przytulać do dzieci. Jak się jednak okazuje, wyjście ze swoich dotychczasowych ról i związanych z nimi ograniczeń dla jednego i drugiego nie jest wcale łatwe. Dlatego aby spełnić marzenia będą musieli wykazać się dużą cierpliwością, a także konsekwencją podejmowanych przez siebie działań. Jednak dzięki wsparciu, jakie otrzymają od siebie nawzajem, będą w stanie nauczyć się nowych rzeczy i w ten sposób również dojrzeć i otworzyć się na nowe doznania. Pomocne okaże się również pewne nieprzewidziane wydarzenie… Kiedy Jagna i Gucio wraz z rodzicami podczas spaceru w lesie znajdą się w prawdziwym potrzasku, Niedźwiedź i Misio będą mieli okazję, żeby się wykazać i na dobre skraść serca całej rodziny!

Sztuka Maliny Prześlugi to mądra i pouczającą opowieść dla najmłodszej publiczności. Napisana jest żywym językiem, który odpowiada na potrzeby trzy- i czterolatków. Mali widzowie, przy dobrej zabawie, śledząc losy głównych bohaterów, będą mogli nauczyć się, że binarny podział świata na tych, którzy są dobrzy i źli, jaki od wieków pojawiał się w bajkach i baśniach dla dzieci, jest nie do końca prawdziwy… Ogromny, groźny Niedźwiedź z dużymi żółtymi zębami może okazać się ukochaną i oddaną przytulanką, a mały, niepozorny Misio, kiedy się zdenerwuje, może zawarczeć tak przerażająco, że nie pozostanie nic innego, jak wziąć nogi za pas!

Formularz zamówienia sztuki
Proszę podać instytucję przy jakiej działa grupa.
Proszę podać nazwę uczelni oraz kierunek.

Zamawiana sztuka: Niedźwiedzisio

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.