Sześć opowieści o  tym, jak godnie przeżyć  życie NewsletterHanoch Levin, UDRĘKA ŻYCIA I INNE DRAMATYŚmierć jest innym gatunkiem muzykiMax Frisch, Dramaty zebrane, Tom IIWielka nierządnica z Babilonu i inne sztuki mityczneArthur Schnitzler, DRAMATY WYBRANELekarkiMax Frisch, Dramaty zebrane, Tom IVolker Schmidt, WIDOKI Z OKNA i ZIMNE SERCAWiktor Szenderowicz, Pan Ein i inne historie

 

 

tel.: (22) 822 11 99

adres - w dziale Kontakt

Premiery ADiT Wydawnictwo ADiT

 

 


 

Agencja Dramatu i Teatru, założona przez Elżbietę Manthey (absolwentkę Uniwersytetu Wrocławskiego, wydziału kulturoznawstwa, specjalizacja – teatrologia), od 1995 roku promuje współczesną dramaturgię w środowisku teatralnym, w Polsce i za granicą. W zbiorach ADiTu znajdują się wybitne sztuki  polskich i zagranicznych autorów w profesjonalnych przekładach literackich, wystawiane na scenach teatrów, uznane  przez krytykę i cieszące się zainteresowaniem publiczności. Istotnym obszarem działalności ADiTu jest reprezentowanie autorów w zakresie praw autorskich osobistych i materialnych oraz profesjonalna opieka w tym obszarze. Służymy również teatrom informacją o prawach autorskich do sztuk oraz konsultacjami w ich wyborze: formalnym, tematycznym, obsadowym.

ADiT to także wydawnictwo, które ma na swoim koncie publikacje sztuk wybitnych autorów, między innymi Harolda Pintera, Jona Fossego, Hanocha Levina. ADiT wydało kilkadziesiąt antologii wybitnych autorów z wielu obszarów językowych. Jako częsty organizator prób czytanych i spotkań z autorami współpracujemy również w tym zakresie z instytutami kultury, m.in. z Austriackim Forum Kultury, Duńskim Instytutem Kutury czy Ambasadą Ukraińską oraz, rzecz jasna, z teatrami.