język polskijęzyk angielski

Zlecenie

Autor
Gatunek sztuki
Kryminał
Obsada kobiet
Obsada mężczyzn
Czas akcji
współcześnie
Miejsce akcji
sala przesłuchań, pokój hotelowy, piwnica

Anna, architektka i przedsiębiorczyni budowlana, zostaje zatrzymana na lotnisku pewnego demokratycznego kraju. Przesłuchuje ją Bastian Koenig, oficer służb bezpieczeństwa. Jak się okazuje, kobieta była najprawdopodobniej ostatnią osobą, która widziała Petera Gordona, Anglika z Liverpoolu, płatnego zabójcę, znanego pod pseudonimem „Orka”. Mężczyzna siedział obok niej w samolocie, po czym w niewyjaśnionych okolicznościach zmarł na miejscu podczas odbierania bagażu na lotnisku. Kobieta według tajnych służb może dysponować cennymi informacjami dla przebiegu śledztwa. Przesłuchanie zostaje jednak przerwane: Anna w rzeczywistości nie pamięta zbyt wielu szczegółów dotyczących podejrzanego współpasażera, a co więcej, jest już zdecydowanie spóźniona na spotkanie z samym wicepremierem… To jednak nie koniec przesłuchania. Następnym razem Bastian odwiedza Annę w jej pokoju hotelowym. Ich ponowne spotkanie znacznie komplikuje sytuację. Okaże się, że nikt w rzeczywistości nie jest tym, za kogo się podaje.

Kameralna sztuka Marka Branda to prawdziwy thriller polityczny. Autor w brawurowy sposób konstruuje opowieść o dochodzeniu do prawdy krok po kroku. Wraz z rozwojem kolejnych scen otrzymujemy coraz więcej poszlak, a także coraz więcej sprawdzonych informacji. W końcu zaczynamy jednak podejrzewać, że to, czego spodziewaliśmy się na początku, nie ma nic wspólnego z tym, co się naprawdę wydarzy. Napięcie nieubłaganie rośnie, a ten, który przesłuchiwał, niespodziewanie sam staje się przesłuchiwanym. 

Dramat Marka Branda to wciągająca sztuka o zemście na jednym z przedstawicieli tajnych służb. Człowieku, który był w stanie zabić z zimną krwią młodego chłopaka, który przez przypadek znalazł się w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiedniej porze. Zemsta nieszczęśliwej matki potrafi być równie bezlitosna.

Formularz zamówienia sztuki

Zamawiana sztuka: Zlecenie