język polskijęzyk angielski

Moffat, Steven

Scenarzysta i producent wykonawczy serialu BBC Doktor Who w latach 2009-2017. Współtwórca, scenarzysta i producent wykonawczy Sherlocka – również serialu BBC – oraz powstałego w koprodukcji BBC i Netflixa Drakuli. Wcześniej pracował nad wszystkimi 43 odcinkami serialu dla nastolatków Press Gang oraz nad sitcomami: Każdy z każdym, Chalk, Joking apart. Współtworzył również serial Jekyll, pełnometrażowy film Tintin, adaptację Miłości ponad czasem dla HBO i oryginalny, czteroczęściowy serial W zamknięciu dla BBC i Netflixa. Wielokrotnie nagradzany, m.in. BAFTA za Press Gang i Doktora Who, dwie BAFTY i dwie nagrody EMMY za Sherlocka oraz Nagrodę Specjalną BAFTA w 2012. W 2015 został wyróżniony Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla sztuk dramatycznych. Jak usunąć znajomego? to jego pierwsza sztuka teatralna. 

"Świetnie się bawiłem pisząc tę sztukę, a potem uprzejmie spodobała się kilku osobom, i tak wylądowaliśmy tutaj" –  Steven Moffat o "Jak usunąć znajomego?" 
  • Prapremiera powstała w produkcji Matthew Byam Shawa dla Playful Productions w Minerva Theatre w Chichester w maju 2022. Przedstawienie następnie przeniosło się do The Criterion na West Endzie w styczniu 2023. Sztukę w 2022 roku opublikowało wydawnictwo Nick Hern Books.