Mężczyzna z małym interesem

Autor: 
Abłamowicz, Elżbieta Anna
Gatunek: 
Komedia
Obsada kobiety: 
5
Obsada mężczyźni: 
2

Komedia o perypetiach Jacka, agenta firmy kosmetycznej ‘Forever Young’, i kobiet, które Jacek,  wykorzystując swoją męskość i atrakcyjny wygląd, próbuje przekonać do zakupu produktów firmy. Właścicielka firmy  Ingrid, Polka  mieszkająca w Szwajcarii, po rozwodzie z dużo starszym i bogatym mężem, przyjeżdża do kraju propagować i sprzedawać odmładzające kosmetyki na zasadzie marketingu typu klient werbuje klienta i na nim zarabia.

Ingrid i Jacek organizują spotkanie promujące ich produkty, na którym Jacek poznaje  trzy kobiety: Agatę, Monikę i Jolantę. Agata jest byłą żoną antropologa i przedstawicielką fundacji wspierającej dzieci z kompleksem Downa. Monika jest wdową po dwóch zamożnych mężach, a Jolanta jest rozwódką  i właścicielką klubu fitness. Jacek przedstawia  siebie jako samotnego mężczyznę, wykorzystanego przez trzy byłe żony, spragnionego kobiecego zrozumienia, czułości i troski. Twierdzi, że swój atrakcyjny wygląd po przekroczeniu pięćdziesiątki zawdzięcza odmładzającemu działaniu kosmetyków ‘Forever Young’. 

Wszystkie te kobiety są samotne i robią sobie nadzieje na dłuższy związek z Jackiem, a może nawet małżeństwo… Jednak kiedy ma już prawie dojść do transakcji i zakupu odmładzających kosmetyków, wszystkie trzy uwiedzione panie łącznie z właścicielką firmy Ingrid, spotykają się w klubie Fitness. Kobiety domyślają się, że Jacek chciał je wszystkie oczarować, aby przekonać do współpracy z firmą „Forever Young’. Jednak do pełnego zaskoczenia niedoszłych klientek dochodzi, kiedy nieoczekiwanie pojawia się Aniela, oznajmiając, że jest żoną Jacka i matką ich czwórki dzieci...