Casting

Autor: 
Wołłejko, Magdalena vel Meggie W. Wrightt
Gatunek: 
Sztuka muzyczna
Szczegóły: 
Komedia z piosenkami z repertuaru Urszuli Sipińskiej - o prawa do wykorzystywania piosenek prosimy zwracać się do organizacji zarządzającej tzw. "małymi prawami"
Obsada kobiety: 
3
Obsada mężczyźni: 
1

Mary, Nikol i Gosia to kobiece trio czekające na uśmiech losu. Przypadek przywiódł je na ten sam casting, gdzie, w oczekiwaniu na tajemniczego reżysera, zaczynają pogawędkę i odkrywają, że chodziły niegdyś do jednej szkoły − a co więcej, czuły miętę do jednego mężczyzny...

Trzy bohaterki odpowiadają trzem popularnym typom postaci kobiecych z komedii romantycznych. Jowialna, praktyczna Gosia to stateczna pani domu, która usilnie walczy z nadwagą − co niezmordowanie podkreśla, pochłaniając kolejne ciastka. Nikol to królowa botoksu, typ "zimnej suki" czy żmii (która skrywa jednak swoją słodką stronę), próbująca swoich sił na estradzie. I wreszcie Mary, niepoprawna romantyczka tęskniąca za dawną miłością...

Jest i on − bohater wspomnień i fantazji, Rafał zwany Rafaelem. Zbudowany jak antyczny heros, ognisty jak latynoski kochanek, tajemniczy niczym mężczyźni z portretów Rafaela Santi. W przeszłości narobił zamieszania w życiu każdej z castingowiczek. W finale okazuje się, że reżyser, na którego czekają bohaterki, to właśnie Rafael − nieco starszy, jednak nie mniej atrakcyjny. W finale koleżanki dostają to, o czym marzyły. Gosia zaległe alimenty, Niki upragnioną rolę w musicalu, zaś Mary − cóż, odzyskuje miłość swojego życia (czyli oczywiście Rafaela). Wszystko kończy się dobrze, ale droga do happy endu nie jest prosta... Czy zaproszenie pań na casting jest próbą rozliczenia się Rafała z przeszłością donżuana? Czy to wszystko wystarczy, by zadośćuczynić za grzechy młodości?

Autorka zręcznie wplata w swoją uroczą, bezpretensjonalną komedię piosenki z repertuaru Urszuli Sipińskiej. Utwory komentują relacje między bohaterami i odnoszą się do sentymentalnych wspomnień z lat młodości, kiedy panowała wieczna wiosna.