Kontakt

Agencja Dramatu i Teatru "ADiT"    

Adres: 
ul. Grójecka 186/124

02-390 Warszawa
Polska

Informacje: ADiT to agencja działająca na rzecz autorów i tłumaczy w zakresie ich praw autorskich; zawieramy w ich imieniu umowy z teatrami, zajmujemy się promocją dramaturgii polskiej w kraju i za granicą, jak i dramaturii z całego świata - w Polsce.
ADiT jest też wydawnictwem.

 


Elżbieta Manthey    

szefowa ADiTu - kontaktować się w sprawach wniosków na produkcje profesjonalne i czytania performatywne

Informacje: Absolwentka pionierskiego Wydziału Kulturoznawstwa we Wrocławiu. Pierwsza niezależna agentka teatralna w Polsce. Firmę ADiT stworzyła od podstaw.

 


Magdalena Linek    

Dział finansowo-administracyjny  

Informacje: Urodzona w Warszawie w 1979. Absolwentka Wydziału Zarządzania, studia zawodowe / inżynierskie na kierunku zarządzanie i marketing w zakresie: Zarządzanie przedsiębiorstwem i Zarządzanie ochroną środowiska; studia uzupełniające magisterskie, kierunek Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, w zakresie Informatyka w zarządzaniu przedsiębiorstwem Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie oraz Szkoły Głównej Handlowej – Podyplomowa Rachunkowość.
Od 1998 pracownik ADiTu (asystentka szefowej).

 


Dorota Wójtowicz   

Agentka teatralno-literacka - kontaktować się w sprawach wniosków amatorskich

Informacje: Teatrolożka, dramaturżka, absolwentka wydziału Wiedzy o Teatrze w Akademii Teatralnej w Warszawie i podyplomowych studiów Gender Studies w IBL PANie. W teatrze i dramacie - miłośniczka nawiązań do antyku, problematyki feministycznej i osób wykluczonych, nawiązań popkulturowych i tematów granicznych.

 


Tomasz Obara        

Agent teatralno-literacki - kontaktować się w sprawach wniosków na teksty Izabeli Degórskiej

Informacje: Aktor, reżyser. Absolwent Wydziału Aktorskiego i Wydziału Reżyserii Dramatu w  P.W.S.T. im. L. Solskiego w Krakowie. Dyplom reżyserski w Starym Teatrze w Krakowie. Zrealizował ponad 50 przedstawień  w teatrach całej Polski. Do zespołu ADiTu dołączył w sierpniu 2016 w charakterze agenta literacko-teatralnego.

 


Karolina Bikont       

E-mail: kabikont@gmail.com
Informacje: Tłumaczka z języka niemieckiego od początku związana z ADiTem; odpowiedzialna za stronę internetową, korektę publikacji, jako agentka zorientowana przede wszystkim w sztukach z obszaru niemieckojęzycznego.